Учні Добровеличківського НВК №2 – переможці обласного конкурсу краєзнавчо-пошукових та науково-дослідницьких робіт «А ми тую славу збережемо», учасники Всекраїнської туристсько-краєзнавчої конференції. що проходила з 30 жовтня по 02 листопада 2014 року в м.Ужгороді.
Патріотизм повинен починатися з малого!
В.О.Сухомлинський писав: «Душа не може жити без святині. Щось для людини стає дорогим і непорушним, невикорінним і незнищенним». Досвід переконує, що без знання своєї історії, культури, свого родоводу, традицій народу і сім’ї неможливо виховувати справжніх патріотів своєї країни.
![](/Seminaru/IGT/Konferensiya/vsja_delegacija.jpg)
Переслідуючи мету збереження нашої історії, команда учнів Добровеличківського НВК І-ІІІ ступенів №2 - гімназія, членів історичного гуртка «Історики online» ЦДЮТ, взяла участь у обласному конкурсі краєзнавчо-пошукових та науково-дослідницьких робіт «А ми тую славу збережемо» та здобула перемогу (керівник Стоян А. М.) Кондратюк Вікторія, Огнарьова Софія, Авраменко Яна, Філімонов Віталій та Куделя Євгеній написали пошуково-дослідницьку роботу «Доля, позначена війною», присвячену Герою Радянського Союзу, одному з визволителів нашого селища, Обедняку Миколі Івановичу.
![](/Seminaru/IGT/Konferensiya/vistup_na_sekcijnomu.jpg)
Переможці стали представниками від Кіровоградської області на Всеукраїнській туристсько-краєзнавчій конференції учнівської молоді, присвяченій 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників, що проходила з 30 жовтня по 02 листопада 2014 року у м. Ужгороді, за участю обласних переможців конкурсу краєзнавчо-пошукових та науково-дослідницьких робіт. За активну участь у Всеукраїнській конференції, юні пошуковці були нагороджені почесними грамотами Українського Державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
![](/Seminaru/IGT/Konferensiya/prezentacija_materialiv.jpg)
Крім участі у пленарному засіданні та самій конференції, юні пошуковці мали змогу взяти участь у екскурсі по м. Ужгороду, висадженні сакур на Алеї Слави, походу в гори до музею «Партизанської слави», екскурсії до Мукачівського замку Паланок, урочистій ході до Меморіального комплексу «Пагорб Слави», запаленні поминальних свічок на могилах воїнів та мітингу-реквіємі біля пам’ятника «Україна – Визволителям», на українсько-словацькому кордоні.
Слід відмітити, що така поїздка не була б можливою без сприяння обласного Центру туризму, відділу освіти Добровеличківської РДА, директора Добровеличківського ЦДЮТ – Завалко Л. О., спонсорської допомоги меценатів школи та батьківського комітету. Ми горді, тим що починання молоді підхопили представники старшого покоління і втілили мрію учнів у життя.
Відвідавши Закарпаття, поспілкувавшись з ветеранами війни, пошуковцями з інших областей нашої Батьківщини, гуртківці впевнені як ніколи, що патріотизм повинен починатися з малого: з любові до місця, де ти народився, де живеш; зі знання свого родинного коріння. А ще - із любові до своєї мови, із поваги до свого прапору, із знання історії свого народу, із віри у гарне майбутнє своєї держави із збереження памяті про подвиг.
![](/Seminaru/IGT/Konferensiya/pokladannja_kvitiv.jpg)
Можливо, досліджуючи тему Другої світової війни молодь зможе знайти правильні рішення виходу із складної ситуації, яку переживає наша держава на сучасному етапі. Але безперечно можна стверджувати одне – народ повинен знати і шанувати всіх героїв, які віддали своє життя у боротьбі за краще майбутнє, за звільнення України від загарбників у всі історичні часи: в часи козацтва, в часи української революції, в роки Другої світової війни, в роки перебування України у складі СРСР, в тяжкий період Революції гідності та бойових дій в зоні АТО.
Слава Україні та її Героям!
Стоян Алла Миколаївна – вчитель історії Добровеличківського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 – гімназія, керівник іцсторико-краєзнавчого гуртка Добровеличківського ЦДЮТ.
|