22 березня 2019 року на базі Добровеличківського міжшкільного навчально-виробничого комбінату відбувся районний семінар-практикум вихователів дошкільних закладів району з проблеми «Сучасні підходи до логіко-математичного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до Базового компонента дошкільної освіти».
Учасники семінару мали змогу познайомитись з досвідом роботи вихователя Липнязького ЗДО «Веселка» Червінської Наталії Костянтинівни, яка працює над проблемою логічного розвитку у дітей дошкільного віку.
Цікавим і змістовним став виступ вихователів Перчунівського ЗДО «Берізка» Доманішевської Ірини Миколаївни та Колесник Світлани Сергіївни. Вихователі у своїй роботі використовують такі методи навчання: словесні, наочні та практичні.
Свою роботу з дітьми вони будують на основі гри. У процесі навчання та гри у дитини будуються нові якості особистості: почуття справедливості, адекватне переживання успіху або невдачі, здатність регулювати спільну діяльність, колективізм, дисциплінованість. Роль вихователів у логічно-математичному розвитку полягає у створенні умов, за яких можливо надати допомогу дитині розкрити свій потенціал, навчити її самостійно пізнавати світ, бо основним чинником розвитку дитини є її власна діяльність. Педагоги продемонстрували окремі ігри, різноманітний дидактичний матеріал, який використовують у своїй роботі з дошкільнятами.
З технологією «Палички Кюїзенера» познайомила учасників семінару вихователь Карбівського ЗДО «Берізка» Єрмоленко Тетяна Іванівна. Палички Кюїзенера називають ще кольоровими паличками, кольоровими числами, кольоровими лінієчками, рахунковими паличками.
Основні особливості цього дидактичного матеріалу - абстрактність, універсальність, висока ефективність.
Палички Кюїзенера, як дидактичний засіб, в повній мірі відповідають специфіці й особливостям елементарних математичних уявлень, що формуються у дошкільнят, а також їх віковим можливостям, рівню розвитку дитячого мислення, в основному наочно-дієвого і наочно-образного.
Методист Кулик Т.В. наголосила на важливості професійного зростання вихователів-дошкільників шляхом постійного навчання, формування когорти педагогів, здатних використовувати сучасні технології у професійній діяльності.
Фото семінару
|