Неділя, 22.12.2024, 13:57
Комунальна установа
"Добровеличківський методичний центр
педагогічної майстерності"
Вітаю Вас Гость | RSS
//
Меню сайту
Статистика
...
Всього: 111
Нових за місяц: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0

Хлопців: 31
Дівчат: 79
Форма входу
Погода
Головна » 2016 » Червень » 14 » Районний збір військово - патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")
15:22
Районний збір військово - патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")
    14 червня 2016 року на базі Добровеличківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 пройшов І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Даний захід був проведений відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з працівниками Добровеличківського центру дитячо-юнацької творчості та Добровеличківського районного військового комісаріату. Ця гра проводиться з метою активізації роботи по відродженню і розвитку історичних, патріотичних та культурних традицій Українського козацтва, виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.
    Метою змагань була реалізація завдань дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура") щодо поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій. Україна нині потребує свідомих, вихованих молодих громадян – сильних як духовно, так і фізично. Тому програмою змагань передбачено перевірку вмінь зі стройової, тактичної, туристичної підготовки, основ захисту життя, знань з історії українського війська.
  З вітальним словом до учасників змагань звернувся Гнєдич С.П., заступник військового комісара, начальник відділення комплектування, старший лейтенант.




   Історична довідка: в Україні джурами завжди називали, як про це записано в Малій енциклопедії Українського козацтва, «молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідченого козака. Інститут джур був дуже поширений і авторитетний, бо існував протягом усієї історії козацтва. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби, пройшовши певні випробовування – як фізичні, так і моральні. Причому духовна загартованість передувала фізичній, якої набували упродовж кількох років. Виховувалися перш за все розважливість та поміркованість, впевненість у собі і власних силах. За існуючою у Війську Запорозькому традицією кожен козак на схилі життя мав підготувати для служби у Війську замість себе молодого юнака. У джури брали своїх молодших родичів (якщо вони були), а частіше – сторонніх підлітків, яких спочатку привчали до ведення козацького господарства, а пізніше, вже на Січі, навчали військовій справі. Система виховання була досить жорсткою. І далеко не всі вихованці годилися для військової служби. Часто вони успадковували від своїх вихователів не тільки військовий досвід, а й усе майно і господарство. У перших воєнних походах патрон-вихователь пильно опікувався своїм джурою, доки той не набуде певного досвіду і не стане повноцінним козаком. У свою чергу джура мав усіляко дбати про свого наставника і беззаперечно виконувати всі його накази, демонструючи при цьому швидкість, дотепність та кмітливість. І саме таких козацьких виховних традицій дотримуються організатори при запровадженні у навчальні заклади гри«Сокіл» («Джура»).




   Незважаючи на погіршення погодних умов, команди були сповненні козацького запалу та духу змагань. На офіційному відкритті від організаторів Гри лунали слова, які гартували команди до подальших змагань та побажання перемоги.
    Діти змагались у 7 конкурсах. Серед переможців конкурсів та змагань: учні Липнязької ЗШ І-ІІІ ст. №1 та Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №1 («Стройовий впоряд»), учні Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №3 («Рятівник»), учні Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №1 («Відун»), учні Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №1 («Влучний стрілець»), учні Добровеличківської ЗШ І-ІІІ ст. №1 («Смуга перешкод»), учні Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №1 («Візитка рою») та учні Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №3 та Перчунівської ЗШ І-ІІІ ст. («Добре діло»). За рішенням журі районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у загальному заліку переможцями стали команди:
Помічнянська ЗШ І-ІІІ ступенів №1 - І місце;
Перчунівська ЗШ І-ІІІ ступенів - ІІ місце;
Добровеличківська ЗШ І-ІІІ ступенів №1 - ІІІ місце.


 
Переглядів: 630 | Додав: Irina | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Обласний педагогіч
Обласний педагогічний Марафон Штрихи до портрета Василя Сухомлинського
Учитель року 2018
Учитель року-2018
Новий навчальний рік
Про організацію
навчально-виховного
процесу
у 2018/2019 н.р.
Результати
Результати ІІ етапу
Всеукраїнських
учнівських олімпіад
2018-2019 н.р.
ЗНО
Одеський регіональний
центр
оцінювання якості
освіти
Пошук
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Корисні посилання
Архів записів