Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більше того, на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Києві на знаменитій Софійській площі.
З нагоди відзначення Дня Соборності України в закладах освіти району проведено загальношкільні лінійки, тематичні уроки, класні години, лекції, бесіди, спрямовані на виховання у молоді патріотизму, поваги до минулого українського народу, демократичних цінностей на теми: «День Соборності України», «Волі народної дзвін», «Моя рідна Україна», «Сила нашої держави в єдності українських земель», «Вона в світі одна єдина, ненька Україна», «Соборна моя Україна», «День Соборності та свободи України», «Акт Злуки ЗУНР і УНР», «22 січня – День Соборності України», «Україна - це ми!», «Ми – єдина країна», «У всіх людей одна святиня», «Возз’єднались в ті роки наші предки навіки», «Ми не зганьбили славу наших предків», «Навіки разом!», «Знакова подія для України», «Свято незалежності та Соборності української держави», «Твоєю силою, волею, словом…», «Незалежність починається з тебе», «Без соборності немає незалежності», переглянуто документальні фільми, які відображають події української революції 1917-1921 років. проведено конкурси-виставки дитячих малюнків на теми: «Я - не просто українець! Я – великий патріот!».
Події в нашому краї періоду 1917-1920 років досліджено та висвітлено в посібнику для вчителя «Добровеличківщина: історія рідного краю», який використовується в навчально-виховному процесі в загальноосвітніх навчальних закладах району.
У бібліотеках закладів освіти організовано виставки літератури «Злука. Соборність. Україна».
|