Понеділок, 23.12.2024, 06:50
Комунальна установа
"Добровеличківський методичний центр
педагогічної майстерності"
Вітаю Вас Гость | RSS
//
Меню сайту
Категорії розділу
Наради керівників [15]
Наради
Накази [135]
Накази начальника відділу освіти
Плани [5]
Плани роботи
Статистика
...
Всього: 111
Нових за місяц: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0

Хлопців: 31
Дівчат: 79
Форма входу
Погода
Головна » Файли » Управлінська діяльність » Наради керівників

Нарада 19.12.2012 р
26.05.2013, 23:15
ІНФОРМАЦІЯ
про результати перевірки
робочих навчальних планів загальноосвітніх шкіл району на 2012/2013 н.р.  

Робочий навчальний план -  це основний нормативний документ закладу освіти, за допомогою якого здійснюється організація навчального процесу.

У 2012/2013 н.р. робочі навчальні плани складалися на основі листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.05.2012 року № 1/9-399 "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру  2012/2013 навчального року".

Експертиза робочих навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів району мала на меті вивчення відповідності планів вище зазначеному рекомендаційному листу.

Перевіркою встановлено, що робочі навчальні плани Тишківської ЗШ №2, Гнатівської, Карбівської, Помічнянської №1 шкіл складені на основі листа МОН України від 07.05.2012 р. № 1/9-341, що був відкликаний листом МОН від 23.05.2012 р. № 1/9-399. Навчальні плани Добровеличківського НВК №2, Гаївської, Андріївської, Тишківської №1, Глинянської шкіл взагалі посилаються на лист Міністерства освіти і науки від 29.04.2011 р. № 1/9-325, який регламентував особливості 2011/2012 н.р. (скорочення навчального року, перенесення термінів проведення ДПА, навчальних екскурсій та практики).

 Відповідно до робочих навчальних планів навчальний рік у Липнязькій ЗШ №1, Тернівській, Гаївській, Липнязькій ЗШ №2, Помічнянській ЗШ №1, Добровеличківській ЗШ №1, Юр’ївській школі закінчується не пізніше 1 червня 2012 року, у Добровеличківському НВК №2 – 30 травня 2012 року, у Піщанобрідській ЗШ І-ІІ ст. – 24 травня 2012 року.

Згідно з листом МОН робочі навчальні плани розробляються загальноосвітніми навчальними закладами щорічно на основі Типових навчальних планів і затверджуються відповідним органом управління освітою. Під час перевірки з’ясовано, що головним спеціалістом, на той час в.о.начальника,  не затверджені плани Перчунівської, Андріївської, Олександрівської, Піщанобрідської І-ІІ ступенів, Любомирської, Марківської, Федорівської, Миколаївської, Гаївської, Липнязької №2, Карбівської, Добровеличківської №2, Помічнянської №3, Юр’ївської ЗШ.

Типові навчальні плани, на основі яких формуються робочі навчальні  плани, мають по 5-10 додатків. Відповідно до  листа МОН в пояснювальній записці до робочого навчального плану мають бути посилання на певні додатки. Ця вимога витримана в планах Помічнянської ЗШ №1 (але додаток №5 – для природничо-математичного профілю, якого в школі немає), Помічнянської  ЗШ №3 (але додаток 3 – для шкіл з вивченням двох іноземних мов), Гаївської та Федорівської ЗШ (але для 5-9 класів для наших шкіл не використовуються додатки 3,4), Липнязької ЗШ №2 (але додаток 2 для 5-9 класів не задіяний, а додаток 3 для 10-11 класів – це додаток для вивчення двох іноземних мов).  Правильно зазначені використані додатки Типових навчальних планів лише в робочому плані Липнязької ЗШ №1.

Робочі навчальні плани мають містити пояснювальну записку та таблиці розподілу навчального часу між навчальними предметами. У наших документах робочим навчальним планом називається таблиця розподілу навчального часу між предметами, а пояснювальна записка не дає повної інформації про інформацію про реалізацію варіативної складової навчальних планів та  особливості організації навчального процесу.

Так, існує невідповідність між назвами та призначенням  (збільшення годин на вивчення окремих предметів інваріантної складової;           упровадження курсів за вибором; факультативи, індивідуальні та групові заняття) в робочих навчальних планах Перчунівської, Тишківської №2, Тишківської №1,  Гнатівській         , Червонополянської, Дружелюбівської, Гаївської, Липнязької ЗШ №2, Добровеличківському НВК №2, Добровеличківської ЗШ №1.

Окремо треба назвати проблему з правильною назвою курсів за вибором, які впроваджуються: світова література у 2-4 класах замість зарубіжної (Дружелюбівська,  Добровеличківська №2, Тишківська ЗШ №2), інформатика або Скарбниця знань у 2-4 класах замість «Кроки до інформатики. Шукачі скарбів» (Перчунівська, Тишківська №1, Юр’ївська ЗШ), «Формування здорового способу життя» у старших класах замість «Захисти себе від ВІЛ» або «Школа проти СНІДу» (Гнатівська, Добровеличківська №2), народознавство замість «Українське народознавство» (Піщанобрідська ЗШ І-ІІІ ст.).

Пояснювальні записки не містять пояснення використання модулів фізкультури, організації трудового навчання або технологій у старших класах, що є особливостями організації навчального процесу конкретного навчального закладу. В документах Андріївської школи відсутнє пояснення щодо організації навчання за індивідуальною формою.

Звертаємо увагу на те, що всі навчальні програми, що використовуються в навчально-виховному процесі, повинні мати відповідний гриф Міністерства. Саме для забезпечення цього до робочого навчального плану додається перелік програм для варіативної складової навчального плану. Форма передбачала систематизацію курсів та факультативів  і встановлення факту наявності відповідних програм.

Перевірка встановила, що частина курсів викладається за програмами, затвердженими педрадою (Любомирська ЗШ), «авторськими програмами, затвердженими відділом освіти Добровеличківської РДА» (Любомирська, Федорівська ЗШ), а частина програм взагалі немає реквізитів (коли і ким затверджена, видання): Тишківська ЗШ №1, Липнязька ЗШ №1, Марківська, Миколаївська, Добровеличківський НВК №2, Помічнянські ЗШ №1 та №3.

У переліку програм, що використовуються у Тишківській ЗШ №1 зазначені навчально-методичні посібники. Програми для курсів за вибором початкової школи Карбівської ЗШ до цього часу взяті із журналів «Початкова школа» 2007 року (при наявності збірників відповідних програм).

Відсутній додаток щодо методичного забезпечення варіативної складової в документах Глинянської, Олександрівської, Дружелюбівської, Піщанобрідської І-ІІ ст., Липнязької ЗШ №2, Новолутківської, Добровеличківської ЗШ №1, Юр’ївської ЗШ.

  В Гнатівській школі для збільшення годин у 10 класі з математики користуються недіючою програмою 2003 року.

Судячи з пояснювальних записок, не відповідає вимогам організація навчальної діяльності з інформатики у Перчунівській та Липнязькій ЗШ №2, де навчання у 10-11 класах здійснюється за рівнем стандарт при універсальному профілі. Без пояснення і обґрунтування залишилися 3 години технологій у Тернівському НВК, передані на МНВК (у пояснювальній – варіативна складова взагалі  не використовується). 

Крім того, є певні недоречності у формулюванні деяких питань. Наприклад, посилання на лист «головного управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації» (структури з такою назвою на даний час немає).  В пояснювальній записці Андріївської ЗШ не передбачена ДПА для основної школи та «робочий навчальний план не включає інваріантну складову». У заключній частині всіх робочих навчальних планів згадується якійсь невідомий «відповідний місцевий  орган управління освітою».

Щодо оформлення таблиць розподілу навчального часу між навчальними предметами: рекомендації щодо позначення годин варіативної складової, які відводяться на збільшення годин на вивчення окремих предметів інваріантної складової, витримані лише в документах Перчунівської, Олексіївської, Помічнянської №3, Помічнянської №1, Добровеличківської №1 ЗШ.

Частина пояснювальних записок взагалі не є документом конкретного навчального закладу, це витяги з рекомендаційного листа МОН або частково змінений минулорічний зразок.

Взагалі відсутній у відділі освіти робочий навчальний план Помічнянської ЗШ №2.

 

Завідуюча РМК                                                                      О.Калашник

Категорія: Наради керівників | Додав: ЗавРМК | Теги: Робочий навчальний план
Переглядів: 716 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Обласний педагогіч
Обласний педагогічний Марафон Штрихи до портрета Василя Сухомлинського
Учитель року 2018
Учитель року-2018
Новий навчальний рік
Про організацію
навчально-виховного
процесу
у 2018/2019 н.р.
Результати
Результати ІІ етапу
Всеукраїнських
учнівських олімпіад
2018-2019 н.р.
ЗНО
Одеський регіональний
центр
оцінювання якості
освіти
Пошук
Корисні посилання