П`ятниця, 19.04.2024, 08:12
Комунальна установа
"Добровеличківський методичний центр
педагогічної майстерності"
Вітаю Вас Гость | RSS
//
Меню сайту
Категорії розділу
Плани [4]
Інформації [10]
Статистика
...
Всього: 111
Нових за місяц: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0

Хлопців: 31
Дівчат: 79
Форма входу
Погода
Головна » Статті » Здоров'я і фізкультура » Інформації

На допомогу вчителям ОЗ
Перчунівська ЗШ І – ІІІ ступенів


Урок з ОЗ на тему :

«Складові здорового способу життя»

Розробив :
вчитель Перчунівської ЗШ І – ІІІ ступенів
Граненко Сергій Анатолійович

Перчунове 2011


Тема: Складові здорового способу життя.
Мета:Формувати в учнів уявлення про здоров’я та його значення для навчання, спілкування, повноцінної праці та відпочинку. Розширити набуті знання про складові здоров’я: фізичне, соціальне, психічне і духовне; збагатити уявлення про чинники, які впливають на стан здоров’я. Розвивати бажання щоденно піклуватися про своє здоров’я і здоров’я оточуючих ; виховувати почуття милосердя, гуманного ставлення до людей, які мають проблеми зі здоров’ям.
Обладнання:Малюнки та ілюстрації,схематичне зображення здоров’я, робочий зошит і підручник.
Очікувані результати: учні називають складові здорового способу життя; фактори,що впливають на здоров’я
Епіграф : «… Людина повинна прагнути до того. Щоб прожити відведений їй термін. Перебуваючи у здоровому розумі і здоровому тілі. А цього можна досягти тільки дотримуючись більш природного способу життя…» Китайська народна мудрість
План уроку:
І. Організаційний етап…..2 хв
ІІ. Перевірка домашнього завдання… 10 хв
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності … 2хв
ІV. Вивчення нового матеріалу…. 10 хв
1. Фактори здоров’я
2. Здоровий спосіб життя
V. Узагальнення й систематизація знань….15 хв
VІ. Домашнє завдання…3 хв.
VІІ. Підведення підсумків уроку…3 хв.

Хід уроку:

І. Організаційний етап.
- Посміхніться один одному, щоб нам було приємно спілкуватися.
Девіз уроку: Хто здоровий, той сміється,
все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
це ж чудово для людини!
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Перевіряється виконання завдань робочого зошита і підручника.
Підсумовуючи перевірку , вчитель загадує загадку6
Що це таке?
Коли воно є – марно тратимо, не дбаємо,
а коли його не стане – віддали б усе,
щоб повернути назад (Здоров’я)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомляємо тему, мету уроку і очікувані результати.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Фактори здоров’я
Використовуємо схему із підручника .
Здоров’я залежить від таких факторів:
- Системи охорони здоров’я – на 10%;
- Спадковості – на 20%;
- Соціально-економічних і екологічних умов – на 20%;
- Способу життя людини – на 50%.
Наша спадковість визначається здоров’ям наших батьків. Ми не можемо змінити систему охорони здоров’я , але можемо регулярно відвідувати лікарів з метою профілактичних оглядів. Адже хворобу легше попередити, ніж лікувати. Ризик багатьох інфекційних захворювань знижується при планових вакцинаціях.
Робота в групах:
• Розбити дітей на групи. Роздати їм аркуші паперу. Запропонувати їм намалювати квітку з п’ятьма пелюстками і вирізати її.
• Використовуючи матеріал підручника необхідно зобразити на пелюстках квітки те, що характеризує духовний, фізичний, соціальний, інтелектуальний та емоційний аспекти благополуччя людини.
• Висаджування квітів на квітник.
2. Здоровий спосіб життя.
Робота з таблицею і підручником.
Учні записують складові здорового способу життя у зошит у вигляді таблиці.
Складові здорового способу життя Дотримання здорового способу життя
Збалансоване харчування
Раціональний добовий режим
Оптимальний руховий режим
Загартовування
Відсутність шкідливих звичок
Сприятлива психологічна атмосфера в родині і колективі
Дотримання правил особистої гігієни
Сприятлива екологічна ситуація
V. Узагальнення й систематизація знань.
Мозковий штурм: «Що потрібно, щоб квіти добре росли? » Записати на дошці пропозиції дітей. Додати, або підкреслити наступне:
1. Оберігати їх, прополювати від бур’янів
2. Поливати, підживлювати, щоб вони добре розвивалися
3. Лікувати, якщо на них нападуть комахи-шкідники.
Підсумувати: «Так і наше здоров’я потребує, щоб його берегли (що ми для цього робимо); розвивали, зміцнювали його (як ми зміцнюємо своє здоров’я?) ,а у разі необхідності відновлювали, тобто правильно лікувати (що це означає?)». Записати на дошці формулу здорового способу життя: «Зберігати, розвивати, відновлювати ».
VІ. Домашнє завдання.
Вивчити матеріал підручника стр.13-15, виконати завдання в робочому зошиті стр 5.
VІІ. Підведення підсумків уроку.
Перевірка очікуваних результатів від уроку з наявними.
Виставлення оцінок.
Прощання:Стати в коло, узятись за руки і хором сказати: «Будьмо здорові!». Привітати одне одного оплесками.
Категорія: Інформації | Додав: metodist (31.10.2012)
Переглядів: 803 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Обласний педагогіч
Обласний педагогічний Марафон Штрихи до портрета Василя Сухомлинського
Учитель року 2018
Учитель року-2018
Новий навчальний рік
Про організацію
навчально-виховного
процесу
у 2018/2019 н.р.
Результати
Результати ІІ етапу
Всеукраїнських
учнівських олімпіад
2018-2019 н.р.
ЗНО
Одеський регіональний
центр
оцінювання якості
освіти
Пошук
Корисні посилання