П`ятниця, 25.05.2018, 20:49
Районний методичний кабінет
відділу освіти, молоді та спорту
Добровеличківської райдержадміністрації
Вітаю Вас Гость | RSS
//
Меню сайту
Категорії розділу
Методична робота [93]
Робота методичних формувань, інформації, рекомендації
Спорт [37]
про спортивні події району
Конкурси [28]
Про районні конкурси для педагогів, дітей
Статистика
...
Всього: 105
Нових за місяц: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0

Хлопців: 30
Дівчат: 74
Форма входу
Погода
Головна » Статті » Новини РМК » Методична робота

Районна науково-практична конференція 02.11.2012 р.
     2 листопада  2012 року на базі Добровеличківського МНВК пройшла районна науково-практична конференція з проблеми: "Наступність у світлі вимог до формування компетентності дошкільника і учня початкової школи та налагодження взаємодії ЗНЗ та ДНЗ", учасниками якої були керівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району.
     З вітальним словом до присутніх звернулася Силенко Л.В., начальник відділу освіти. Вона наголосила на важливості даного питання у світлі сьогоднішнього реформування змісту освіти та відзначила, що завданнями конференції є: ознайомлення учасників з оновленою нормативно-правовою   базою щодо реалізації наступності між ДНЗ та школою; особливостями державного стандарту початкової загальної освіти та Базової програми розвитку дітей дошкільного віку „Я у Світі”, „Впевнений старт”, знайомство з векторами реалізації наступності  між ДНЗ та початковою школою.

      Перед педагогічними працівниками виступили Бондаренко В.В., методист РМК, яка ознайомила з основними напрямами в  організації роботи з дітьми дошкільного віку за Базовим компонентом дошкільної освіти та окреслила «Портрет» дошкільника напередодні його вступу до школи.


    З умовами та специфікою реалізації програм «Я у світі» і «Впевнений старт» присутніх ознайомила І.Назарова, завідуюча Липнязького ДНЗ.


      Про досвід забезпечення наступності між дошкільним начальним закладом та початковою школою шляхом реалізації програми «Впевнений старт» розповіла О.Зоря, вихователь-методист Добровеличківського ДНЗ "Ромашка".


     Завідуюча РМК Калашник О.А. зробила порівняльний аналіз Державних стандартів початкової загальної освіти 2005 та 2011 років, а вчителі початкових класів Канівець І.А. (Помічнянська ЗШ №2), Зогова О.Т. (Помічнянська ЗШ №3) та Шеремет Н.В. (Липнязька ЗШ №1) ознайомили керівників навчальних закладів з вимогами навчальних програм для учнів 1 класів з математики, навчання грамоти та природознавства.

     Далі керівники шкіл продовжували практичну частину конференції у ДНЗ "Ромашка", де педагоги поринули у світ дитинства та відвідали відкриті заняття: «Мелодії осіннього лісу» (Є.Стаднік, вихователь старшої групи), «Завітала осінь в рідний край» (О.Дрогуль, вихователь старшої групи), "Зустріч з веселим Капітошкою» (Н.Васільєва, вихователь середньої групи).

     А із завідуючими ДНЗ провели практичні заняття вчителі початкових класів, чий педагогічний досвід по праву вважається перспективним: О.Зогова (Помічнянська ЗШ №3): " Технологія саморозвитку – модель особистісно зорієнтованого підходу до навчання і  виховання учнів (за методикою М.Монтессорі)"; С.Олександрович (Помічнянська ЗШ №1): "Формування визначень понять з використанням СФП (системно-функціонального підходу)"; В.Баранчук (ДОбровеличківська ЗШ №1): "Ігрова діяльність як спосіб подолання труднощів у навчанні молодших школярів"; Т.Врадій (Добровеличківська ЗШ №1): "АРТ-терапія та казкотерапія: на допомогу вчителю, вихователю, психологу."

      Керівникам навчальних закладів надані методичні поради щодо  введення в практику загальних форм методичної роботи для педагогів дошкільних установ та початкової школи.
     Учасники конференції прийшли до спільного висновку: щоб забезпечити реальну перспективність і наступність у роботі дошкільного закладу та школи важливо дотримуватись певних умов:
 
 співробітництво має бути довготривалим і нерозривним;
 
 робота - системною і плановою;
 
завдання - комплексними та інтегрованими.

Категорія: Методична робота | Додав: ЗавРМК (04.11.2012)
Переглядів: 384 | Теги: наступність, НПК | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Обласний педагогіч
Обласний педагогічний Марафон Штрихи до портрета Василя Сухомлинського
Учитель року 2018
Учитель року-2018
Новий навчальний рік
Про організацію
навчально-виховного
процесу
у 2017/2018 н.р.
Результати
Результати ІІ етапу
Всеукраїнських
учнівських олімпіад
2017-2018 н.р.
Пошук
Корисні посилання