Четвер, 26.04.2018, 15:19
Районний методичний кабінет
відділу освіти, молоді та спорту
Добровеличківської райдержадміністрації
Вітаю Вас Гость | RSS
//
Меню сайту
Категорії розділу
Положення [6]
План [1]
Довідки, інформації [11]
Конкурси [1]
Статистика
...
Всього: 105
Нових за місяц: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0

Хлопців: 30
Дівчат: 74
Форма входу
Погода
Головна » Статті » НМР » Довідки, інформації

Засідання НМР 14.06.2013 р.
            Відповідно до наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації від 23 лютого 2013 року  № 66 «Про проведення вивчення рівня навчальних досягнень учнів з всесвітньої історії у 6 класах», з метою вивчення рівня засвоєння учнями програмового матеріалу відповідно до Державного стандарту середньої загальної освіти, виконання в загальноосвітніх навчальних закладах району навчальних програм з базових дисциплін, з 8 по 12 квітня  2013 року було проведено вивчення рівня навчальних досягнень учнів  з  історії України, всесвітньої історії (інтегрованого курсу)  в 6 класах.

     Вивчення   рівня   навчальних  досягнень    учнів проводилось за тестовими завданнями,  підготовленими районним методичним кабінетом,  в усіх загальноосвітніх навчальних закладах району, крім тих, де відсутні шості  класи (Новолутківська  ЗШ І-ІІ ст., Юр’ївська ЗШ І-ІІ ст., Андріївська ЗШ І-ІІ ст., Федорівська ЗШ І-ІІ ст., Любомирська ЗШ І-ІІ ст.)

      Всього у тестуванні взяло участь  299 учнів, з них знання початкового рівня показали 20 учнів (7%), середнього – 96 учні (35 %), достатнього – 112 учнів (40%), високого – 50 учнів (18 %). Більшість шестикласників засвоїла програмовий матеріал на середньому та достатньому рівнях  - 75% (додатки 1,2).

       В більшості навчальних закладів відсутні показники початкового рівня. Щодо досягнень високого рівня, то цей відсоток найвищий  в учнів Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №1 (62%), Тишківської ЗШ І-ІІІ ст. №2 (55%). Не показали високого рівня знань учні  Добровеличківської ЗШ І-ІІІ ст. №1, Липнязької ЗШ І-ІІІ ст. №2, Перчунівської  ЗШ І-ІІІ ст., Олександрівської ЗШ І-ІІІ ст., Карбівської ЗШ І-ІІ ст., Марківської ЗШ І-ІІ ст., Миколаївської ЗШ   І-ІІ ст., Піщанобрідської ЗШ І-ІІ ст.

   Визначивши успішність учнів за формулою Р=А:С, де А-кількість учнів, що мають середній, достатній  і високий рівень (від 4 до 12 балів),         а С – загальна кількість учнів, одержуємо, що за І семестр успішність шестикласників з всесвітньої історії  становить 96 %, а за наслідками тестування – 86%  (різниця – 10%).

   Якість засвоєння навчального матеріалу (Q = В:С, В – кількість учнів, що мають достатній і високий рівень (від 7 до 12 балів), С – загальна кількість учнів) за І семестр становить 56 %, а за наслідками тестування – 49%    (різниця – 7%).

   Результати тестування засвідчили, що в основному, учні володіють навчальним матеріалом у межах програмових вимог з  історії на середньому та достатньому рівнях.

   Аналіз робіт показав, що в переважній більшості учні справилися із завданнями початкового і середнього рівнів складності. 

Частина учнів мають поверхневі знання з термінології, допускали неточності при написанні власних назв, не повністю вироблені навички узагальнення набутих знань.  87 % шестикласників не приступили до виконання завдань високого рівня складності.

   Аналіз даних за довідками адміністрації навчальних закладів свідчить, що  кількість вичитаних годин з історії та кількість тематичних оцінювань в основному  відповідають вимогам програм. Протягом останніх 5-ти років питання, пов’язані із станом викладання історії в загальноосвітніх навчальних закладах району розглядались на засіданнях педагогічних рад та відображались в наказах  всіх загальноосвітніх навчальних закладів.

Методист РМК                                                                                          І.Ткаченко

Рекомендації
 науково-методичної ради районного методичного кабінету
відділу освіти, молоді та спорту
Добровеличківської райдержадміністрації

 

від 14.06.2013 року                                                                         Протокол  №4

 

        Заслухавши та обговоривши довідку методиста районного методичного кабінету Ткаченко І.Г.  про результати вивчення рівня навчальних досягнень учнів  з   історії   України,  всесвітньої  історії (інтегрованого курсу)  у  6 класах  ЗНЗ  району, науково-методична рада районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту

 РЕКОМЕНДУЄ:

     1. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

    1.1. Проаналізувати результати проведеного вивчення рівня навчальних досягнень учнів з історії у 6 класах в порівнянні з результатами  за І семестр.

    1.2. Питання про результативність проведеного вивчення рівня навчальних досягнень учнів  розглянути на засіданнях шкільних методичних об’єднань вчителів суспільно-гуманітарного циклу.

    2. Вчителям  історії:

    2.1. При викладанні дотримуватись вимог та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

    2.2.  Продовжити практику формування вчителями на уроках історії учнівських компетентностей.

    3.Районному методичному кабінету відділу освіти, молоді та спорту:

    3.1. Проаналізувати результати проведення вивчення рівня навчальних досягнень учнів з історії (6 клас) на засіданні районного методичного  об’єднання вчителів історії та правознавства. 

Голова ради                                                                                     О.Калашник            Секретар                                                                                         Т.Кулик

  

Категорія: Довідки, інформації | Додав: ЗавРМК (09.07.2013)
Переглядів: 249 | Теги: РМК, НМР | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Обласний педагогіч
Обласний педагогічний Марафон Штрихи до портрета Василя Сухомлинського
Учитель року 2018
Учитель року-2018
Новий навчальний рік
Про організацію
навчально-виховного
процесу
у 2017/2018 н.р.
Результати
Результати ІІ етапу
Всеукраїнських
учнівських олімпіад
2017-2018 н.р.
Пошук
Корисні посилання